وبلاگ

چرا باید قهوه بنوشیم؟

دلایل نوشیدن قهوه

 

در حال حاضر قهوه را می توان نوشیدنی معرفی کرد که روز به روز به محبوبیتش در حال اضافه شدن است و ما در این مقاله به شما دلایل اینکه چرا باید قهوه بنوشیم؟ را معرفی می کنیم.

ایرانی ها به مصرف چای معروف هستند ولی تحقیقات صورت گرفته نشان دهنده این موضوع می باشد که مصرف قهوه جایگاه خود را در بین ایرانی ها پیدا کرد است.

چرا باید قهوه بنوشیم؟

مصرف روزانه قهوه کمک های بسیار زیادی به بدن ما می کند و از بسیاری بیماری ها جلوگیری می کند.

قهوه می توانید به میزان بسیار زیادی از بروز آلزایمر در افراد جلوگیری کند کاهش ابتلا به دیابت نوع 2 نیز جزع مزایای دیگر نوشیدن قهوه است.

نوشیدن قهوه به میزان زیادی باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری افسردگی می شود به طوری که تحقیقات نشان داده است که خطر خودکشی در این افراد به میزان 45% نیز کاهش یافته است.

به طور کلی قهوه مزایای بسیار زیادی برای بدن انسان دارد ولی باید به این نکته دقت کنید که در مصرف این نوشیدنی زیاده روی نکنید.

پزشکان توصیه می کنند زنان باردار نباید بیش از 200 میلی گرم قهوه در روز بنوشند چون ارگان ها و سیستم های جنین قادر به مصرف کافئین نیستند و می توانند در خون بمانند. می تواند در جنین مدت 10 برابر بیشتر از یک بزرگ سال باقی بماند، بنابراین بهتر است زنان باردار قهوه ننوشند.

شاید این موارد را در مورد قهوه ندانید

یکی از نکاتی که برای بسیاری از افراد جالب می باشد این است که روزانه به طور میانگین در جهان 2.25 میلیارد فنجان قهوه مصرف می شود که به طور کامل نشان دهنده محبوبیت این نوشیدنی است.

یکی دیگر از موارد شگفت انگیز در مورد قهوه میزان تجارت آن در دنیا می باشد. قهوه بعد از نفت دومین تجارت بزرگ در دنیا است.

یکی از باور های اشتباه افراد در  مورد زمان نوشیدن قهوه است. اکثر افراد بعد بیدار شدن از خواب قهوه مصرف می کنند در صورتی این این طرز مصرف اشتباه است. اولین دلیل این است که مصرف قهوه با معده خالی پیشنهاد نمی شود و دومین دلیل این است که کافئین موجود در قهوه به خوبی در اولین دقایق بیداری جذب نمی شود.

پس توصیه ما این است که قهوه خود را در ساعت 9 تا 11 صبح میل کنید تا بیشترین جذب کافئین را داشته باشید.

شاید اکثر انسان های روی زمین بوی چوب سوخته را به خوبی متوجه شوند و از این بو به خوبی یاد کنند. در دومین جایگاه بوی قهوه می باشد که برای اکثر افراد قابل تشخیص و بسیار لذت بخش است.

قهوه به مردان این کمک را می کند تا ریسک ابتلا به سرطان پرستات را تا 20 درصد در خود کاهش دهند که به نوبه خود بسیار عالی می باشد.

در حال حاضر تنها 3 کشور در جهان میزان 65 درصد از مصرف قهوه جهان را به خود اختصاص داده اند که می توان به آمریکا، آلمان و فرانسه اشاره کرد. در آمریکا تحقیقاتی انجام شده است که از هر 5 نفر 4 نفر روز خود را با قهوه شروع می کنند.

حال به سراغ بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان برویم. برزیل بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان به شمار می رود که تامین کننده 33 درصد از قهوه دنیا نام دارد.

خرید قهوه به صورت عمده و خرده

ما در شرکت کیان تجارت فیدار با تهیه بهترین دان قهونه سبز و رست به روز دانه های قهوه این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا نوشیدنی با بهترین کیفیت را برای خود آماده سازی کنید.

انواع میکس های قهوه توپه

خرید میکس فول کافئین

این میکس یکی از پرطرفدار ترین میکس های شرکت کیان تجارت فیدار می باشد. این میکس تشکیل شده از بهترین دانه های قهوه ربوستا است که کافئین بالایی را در کنار عطر و طعم فوق العاده برای شما به ارمغان می آورد.

خرید میکس اوتیله 

این میکس در واقع 100 درصد از دانه های عربیکا تشکیل شده است. عربیکا یکی از پرطرفدار ترین دانه های قهوه در دنیا می باشد که دارای اسیدیته بالاتری نسبت به ربوستا می باشد.

خرید میکس تاپ بلند

این میکس را می توان پرطرفدار ترین میکس برای قهوه فروشی ها و کافه ها معرفی کرد. ترکیب 70 درصد از بهترین دانه های عربیکا و 30 درصد از بهترین دانه های ربوستا دلیل پرطرفدار بودن ای میکس می توان معرفی کرد.

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *